
Розкриття потенціалу AR та VR у фармацевтичній галузі
05.09.2023Імерсивні технології сьогодні знаходять застосування в різних виробничих галузях і сферах життя людини. Винятком не стала і фармацевтична промисловість, яка перебуває в постійному пошуку інноваційних способів підвищення ефективності та безпеки своєї продукції. Технології доповненої реальності (AR) та віртуальної реальності (VR) пропонують фармацевтичним компаніям цілу низку можливостей для досягнення цих цілей.
З 2021 року сегмент імерсивних технологій у розвинених країнах зріс до безпрецедентних масштабів і, як очікується, і далі розширюватиметься. AR/VR зі статусу розваг поступово переходять у статус обов'язкових компонентів більшості виробничих сфер, зокрема й охорони здоров'я.
Імерсивні технології: що таке AR та VR?
Технології доповненої реальності (AR) і віртуальної реальності (VR) пропонують користувачам випробувати захопливий та інтерактивний світ, занурення в який досягається за рахунок впливу на всі органи чуття людини.
Доповнена реальність AR – це технологія, яка накладає цифрову інформацію на фізичний світ, створюючи нову змішану реальність. Технологія AR може бути використана в різних гаджетах, наприклад смартфонах, планшетах, смарт-окулярах та різних дисплеях. AR працює за рахунок використання камери пристрою для захоплення зображення фізичного середовища, а потім поверх нього додається шар цифрової інформації. Цей цифровий шар може бути будь-яким – від простого тексту або зображень до 3D-моделей, анімацій або інтерактивних елементів. Користувачі можуть взаємодіяти з цифровою інформацією через екран пристрою, на якому відображається реальний вигляд фізичного середовища з накладеною на нього цифровою інформацією.
Віртуальна реальність VR на відміну від AR створює повністю штучне середовище, окреме від фізичного світу. Технологія VR зазвичай використовується через гарнітуру, яка закриває очі, вуха, а іноді навіть займає руки користувача. Гарнітура відображає перед користувачем віртуальне середовище, яке він може досліджувати і взаємодіяти з ним за допомогою різноманітних пристроїв введення (контролерів або датчиків стеження за руками). Гарнітура розроблена для максимального занурення, створюючи відчуття перебування у віртуальному середовищі.
Сфери використання AR та VR у фармацевтичній індустрії
AR і VR можуть бути використані на різних етапах розробки ліків, від досліджень та розробок до виробництва та маркетингу, відкриваючи нові можливості для фармакології.
Способи використання технологій AR/VR у фармацевтичній промисловості:
Дослідження
Технології доповненої та віртуальної реальності можуть бути використані для створення імерсивних симуляцій, які дозволять дослідникам краще зрозуміти біологічні механізми захворювань і те, як ліки впливають на них. Наприклад, AR-симуляція може візуалізувати механізм взаємодії лікарської речовини з цільовими рецептором в організмі, що поліпшить розуміння цього процесу.
Розробка лікарських препаратів
Створення віртуальних моделей молекул діючих речовин дасть змогу дослідникам візуалізувати та маніпулювати ними в такий спосіб, який був би неможливий за використання фізичних моделей. Очікується, що віртуальні технології значно прискорять процес розроблення ліків і дадуть змогу проводити точніші випробування потенційних діючих речовин до їхнього виробництва.
Навчання та освіта
AR/VR технології чудово підходять для навчання фармацевтичних фахівців різним аспектам розробки та виробництва медикаментів, таким як експлуатація, обслуговування обладнання, контроль якості, техніка безпеки. Особливу користь методика матиме при навчанні співробітників і віддалених працівників роботі з новим обладнанням у клініці.
Виробництво
Віртуальна симуляція виробничих ліній дасть змогу поліпшити виробничий процес без додаткових витрат ресурсів, підвищуючи ефективність і рентабельність виготовлення продукції. Це також дасть можливість виявити потенційні загрози безпеці, а також поліпшити контроль якості.
Маркетинг і продажі
Рівень обізнаності медичних працівників і пацієнтів про переваги конкретних препаратів можна поліпшити за допомогою створення інтерактивних, захопливих маркетингових матеріалів. Додаток доповненої реальності зможе показати у захоплюючій формі як саме діють ліки в організмі, а віртуальна реальність зімітує прийом препарату пацієнтом. Наприклад, Bayer Pharmaceuticals вже впроваджує можливості AR/VR для надання клієнтам якісного експериментального контенту.
Навчання пацієнтів
Технології AR/VR також допоможуть пацієнтам краще зрозуміти особливості своїх захворювань і методи лікування. За допомогою AR можна показати пацієнтам, як правильно приймати ліки, а VR допоможе пацієнтам краще зрозуміти їхній стан здоров'я. Інтерактивні інструкції до ліків вважаються одним з найцікавіших способів використання AR у фармакології.
Насамкінець слід зазначити, що технології доповненої та віртуальної реальності відкривають широкі можливості для фармацевтичної промисловості – від розроблення та виробництва ліків до маркетингу та навчання пацієнтів. Використовуючи ці технології, фармкомпанії можуть підвищити ефективність і безпеку своїх препаратів, а також поліпшити лояльність пацієнтів до препаратів. Це важливий компонент технологічного майбутнього, оскільки потенціал імерсивних технологій безмежний.